Analiza stanja na področju uveljavljanja pravic intelektualne lastnine
Včeraj je na Ministrstvu za izobraževanje, znanost in šport potekala predstavitev Analize stanja na področju uveljavljanja pravic intelektualne lastnine, ki ga je organiziral Urad RS za intelektualno lastnino (URSIL) v sodelovanju z Uradom EU za intelektualno lastnino (EUIPO). Dogodka so se udeležili tudi dr. Maja Bogataj Jančič, Saša Krajnc in Tilen Zonta iz IPI-ja.
Namen seminarja je bil predstaviti pomembne in zanimive odločbe s področja prava intelektualne lastnine, ki so bile sprejete med leti 2015 in 2019 v Republiki Sloveniji. V prvem sklopu je višja sodnica Magda Teppey predstavila sodno prakso na področju prava industrijske lastnine, v drugem pa je svetovalka na Ustavnem sodišču doc. dr. Eneja Drobež podala vpogled v sodne odločbe, ki so bile sprejete na področju avtorskega prava.
Analiza omenjene sodne prakse kot tudi obe predstavitvi sta objavljeni na spletni strani URSIL-a.
ChatGPT s svojo naprednostjo zastavlja težka vprašanja s področja avtorstva kot tudi z s področja etike v znanosti (in tudi na drugih področjih, kjer se zahteva samostojno delo).
Kako avtorsko pravo omejuje pravico do izobraževanja in znanstvenega raziskovanja?
Communia je junija 2022 začela s tekmovanjem za najboljšo implementacijo Direktive o avtorskih in sorodnih pravicah na enotnem digitalnem trgu (DSM Direktiva). “Eurovision DSM contest” je namenjen sledenju implementacije DSM Direktive v 27 državah članicah EU.
Knowledgerights21 organizira webinar na temo odprtih izjem z vidika evropskega avtorskega prava, ki bo potekal 13. februarja 2023 med 11:00 in 12:30.