CC licence 4.0 sedaj na voljo v slovenščini!
Na Inštitutu za intelektualno lastnino že od leta 2005 skrbimo za pravna vprašanja v zvezi s Creative Commons licencami v slovenskem prostoru. Nedavno smo prevedli različico CC licenc 4.0, ki so sedaj na spletni strani creativecommons.org dostopne tudi v slovenščini. Gre za mednarodne licence, ki niso več prilagojene posameznim pravnim redom, ampak veljajo za cel svet.
Na voljo so naslednje licence:
– CC BY 4.0 (Priznanje avtorstva)
– CC BY-SA 4.0 (Priznanje avtorstva-Deljenje pod enakimi pogoji)
– CC BY-ND 4.0 (Priznanje avtorstva-Brez predelav)
– CC BY-NC 4.0 (Priznanje avtorstva-Nekomercialno)
– CC BY-NC-SA 4.0 (Priznanje avtorstva-Nekomercialno-Deljenje pod enakimi pogoji)
– CC BY-NC-ND 4.0 (Priznanje avtorstva-Nekomercialno-Brez predelav)
Poleg tega je prvič v slovenščini dostopna tudi univerzalna “licenca” oziroma odpoved pravicam CC0, ki imetnikom prvic omogoča, da svoja dela enostavno prispevajo v javno domeno.
Ustvarjajte, delite svoja dela in uporabljajte tuja dela pod pogoji CC licenc!
Med 9. in 13. majem 2022 je v Ženevi potekal že 42. WIPO Standing Committee on Copyright and Related Rights.
Dr. Maja Bogataj Jančič, LLM, LLM, se bo jutri udeležila spletne okrogle mize (webinar) na temo zasebnosti na internetu, ki jo organizira Inštitut za primerjalno pravo pri Pravni fakulteti v Ljubljani. Dogodek bo potekal prek spleta, v torek 17. 5. 2022, med 14:00 in 15:30. Registracija je brezplačna.
Dan intelektualne lastnine 2022 je zaznamovala izdaja dolgo in težko pričakovane sodbe v cadevi C-401/19, Poljska proti Parlamentu in Svetu. Ob tem dnevu Inštitut za intelektualno lastnino tradicionalno obeleži tudi glavne prednosti in slabosti na področju intelektualne lastnine v Republiki Sloveniji.