COMMUNIA Salon 4: Digitalna politika za vzpodbujanje kulturne dediščine
Po treh uspešno organiziranih virtualnih “salonih”, se je Communia povezala s projektom #NoWorries in bo v četrtek, 17. 9. 2020 organizirala četrti COMMUNIA Salon na temo “Which digital policies work for cultural heritage in 2020s?”. Vabljeni k udeležbi!
Spletni dogodek se bo odvil le tri dni po tem, ko se bo zaključilo javno posvetovanje Evropske komisije glede priložnosti, ki jih za sektor kulturne dediščine ponujajo digitalne tehnologije. Njegov cilj bo pridobiti vpogled deležnikov iz sektorja kulturne dediščine glede učinkov digitalnih tehnologij in predloge oblikovanja novih politik. Debata se bo navezovala tudi na evropsko avtorskopravno reformo in na pravila iz nove Direktive o avtorski in sorodnih pravicah na enotnem digitalnem trgu, ki se nanašajo na ustanove za varstvo kulturne dediščine.
Salon bo potekal med 15:30 in 17:00 uro preko spletne aplikacije Zoom in bo odprt za javnost, za udeležbo je potrebna registracija. Vljudno vabljeni!
ChatGPT s svojo naprednostjo zastavlja težka vprašanja s področja avtorstva kot tudi z s področja etike v znanosti (in tudi na drugih področjih, kjer se zahteva samostojno delo).
Kako avtorsko pravo omejuje pravico do izobraževanja in znanstvenega raziskovanja?
Communia je junija 2022 začela s tekmovanjem za najboljšo implementacijo Direktive o avtorskih in sorodnih pravicah na enotnem digitalnem trgu (DSM Direktiva). “Eurovision DSM contest” je namenjen sledenju implementacije DSM Direktive v 27 državah članicah EU.
Knowledgerights21 organizira webinar na temo odprtih izjem z vidika evropskega avtorskega prava, ki bo potekal 13. februarja 2023 med 11:00 in 12:30.