Drugi digitalni dan: korenine trajnostnega razvoja
11. in 12. marca 2022 je v obliki spletnega seminarja potekala svetovna konferenca “Drugi digitalni dan’22” (SDD’22). Cilj tega globalnega dogodka je bil strukturirati avtentični digitalni humanizem, ki bi se lahko razširil po vsem planetu. Tudi dr. Maja Bogataj Jančič, LL.M., LL.M. je nastopila na dogodku in dne 12. marca 2022 predavala na temo »Izjeme in omejitve avtorskih pravic: ključ do trajnostnega razvoja«.
Digitalni in globalni dnevi potekajo vsako leto. Letošnja druga izdaja cikla digitalnih dnevov je gostila predstavnike različnih področij (akademskih, pravnih, podjetniških, gospodarskih in družbenopolitičnih), ki so razpravljali o pomembnejših in aktualnih pravno-socialno-ekonomskih vprašanjih.
Več o dogodku si lahko preberete tukaj.
ChatGPT s svojo naprednostjo zastavlja težka vprašanja s področja avtorstva kot tudi z s področja etike v znanosti (in tudi na drugih področjih, kjer se zahteva samostojno delo).
Kako avtorsko pravo omejuje pravico do izobraževanja in znanstvenega raziskovanja?
Communia je junija 2022 začela s tekmovanjem za najboljšo implementacijo Direktive o avtorskih in sorodnih pravicah na enotnem digitalnem trgu (DSM Direktiva). “Eurovision DSM contest” je namenjen sledenju implementacije DSM Direktive v 27 državah članicah EU.
Knowledgerights21 organizira webinar na temo odprtih izjem z vidika evropskega avtorskega prava, ki bo potekal 13. februarja 2023 med 11:00 in 12:30.