Open Future Salon: Odzivi na paradoks odprtega
Open Future EU 30. 11. 2022 ob 17h organizira Open Future Salon #2 Launch of Paradox of Open: Responses. S tem dogodkom obeležuje izdajo zbirke esejev, v katerih so zbrani odzivi na esej Paradox of Open avtorjev Paula Kellerja in Aleka Tarkowskega.
Eseji se lotevajo paradoksa z več vidikov, pri čemer obravnavajo vprašanja, kot je podcenjevanje odprtosti, javni spomin, ustvarjalne skupnosti, družbena pravičnost v kontekstu odprtega, web3 ter zapuščina – in nadaljevanje – vojn za avtorske pravice. Gostujoča govorca bosta prof. James Boyle z Univerze Duke, eden od vodilnih akademikov na področju javne domene, in Anna Mazgal, Senior Policy Advisor pri Wikimedia Europe ter zagovornica odprtosti in digitalnih pravic. Oba sta avtorja prispevkov v zbirki.
Na dogodek, ki bo potekal prek ZOOMa, se lahko prijavite tukaj.
ChatGPT s svojo naprednostjo zastavlja težka vprašanja s področja avtorstva kot tudi z s področja etike v znanosti (in tudi na drugih področjih, kjer se zahteva samostojno delo).
Kako avtorsko pravo omejuje pravico do izobraževanja in znanstvenega raziskovanja?
Communia je junija 2022 začela s tekmovanjem za najboljšo implementacijo Direktive o avtorskih in sorodnih pravicah na enotnem digitalnem trgu (DSM Direktiva). “Eurovision DSM contest” je namenjen sledenju implementacije DSM Direktive v 27 državah članicah EU.
Knowledgerights21 organizira webinar na temo odprtih izjem z vidika evropskega avtorskega prava, ki bo potekal 13. februarja 2023 med 11:00 in 12:30.