Tretja Poletna šola demokracije in človekovih pravic
Udesin inštitut je med 27. in 29. septembrom 2019 organiziral tretjo Poletno šolo demokracije in človekovih pravic, s poudarkom na svobodi.
Osrednja tema tretje Poletne šole demokracije in človekovih pravic je bila SVOBODA. Iz tega naslova, so se teme posameznih panelov nanašale na meje parlamentarne demokracije, meje svobodnega trga, svobodo govora, svobodo medijev in svobodo založniškega trga. Tretja Poletna šola demokracije in človekovih pravic se je zaključila z dvema delavnicama, tj. delovnico o svobodi v času vsesplošnih migracij, na kateri so sodelovali Khalid Ali, Zaher Amini in Jernej Kastelic ter delavnico o svobodi interneta in avtorskem pravu, ki jo je vodila dr. Maja Bogataj Jančič.
ChatGPT s svojo naprednostjo zastavlja težka vprašanja s področja avtorstva kot tudi z s področja etike v znanosti (in tudi na drugih področjih, kjer se zahteva samostojno delo).
Kako avtorsko pravo omejuje pravico do izobraževanja in znanstvenega raziskovanja?
Communia je junija 2022 začela s tekmovanjem za najboljšo implementacijo Direktive o avtorskih in sorodnih pravicah na enotnem digitalnem trgu (DSM Direktiva). “Eurovision DSM contest” je namenjen sledenju implementacije DSM Direktive v 27 državah članicah EU.
Knowledgerights21 organizira webinar na temo odprtih izjem z vidika evropskega avtorskega prava, ki bo potekal 13. februarja 2023 med 11:00 in 12:30.