Vabilo h komentiranju prevodov CC 4.0 licenc
IPI je v sodelovanju z organizacijo Creative Commons pripravil uradne prevode CC licenc 4.0. Gre za brezplačne licence, ki omogočajo enostavno upravljanje avtorskih pravic na delih, tako da avtor z njimi vnaprej dovoli določene uporabe avtorskih del. Creative Commons namreč deluje kot organizirana mreža za spodbujanje in zagotavljanje proste uporabe avtorskih del, odprtih virov in odprtega interneta.
K prevodom lahko prispevate tudi vi, tako da podate vaše morebitne komentarje glede prevodov (ne pa tudi glede vsebine) licenc. Do prevodov dostopate s klikom na naslednje linke (uporabniško ime je “creative”, geslo pa “commons”). Zraven v oklepaju so tudi originalni teksti:
– by-nc-sa 4.0 licenca v slovenščini (v angleščini),
– by 4.0 licenca v slovenščini (v angleščini),
– by-sa 4.0 licenca v slovenščini (v angleščini),
– by-nc 4.0 licenca v slovenščini (v angleščini),
– by-nd 4.0 licenca v slovenščini (v angleščini),
– by-nc-nd 4.0 licenca v slovenščini (v angleščini),
– CC0 1.0 licenca v slovenščini (v angleščini).
Komentarje pošljite na info@ipi.si do petka, 19. 4. 2019.
ChatGPT s svojo naprednostjo zastavlja težka vprašanja s področja avtorstva kot tudi z s področja etike v znanosti (in tudi na drugih področjih, kjer se zahteva samostojno delo).
Kako avtorsko pravo omejuje pravico do izobraževanja in znanstvenega raziskovanja?
Communia je junija 2022 začela s tekmovanjem za najboljšo implementacijo Direktive o avtorskih in sorodnih pravicah na enotnem digitalnem trgu (DSM Direktiva). “Eurovision DSM contest” je namenjen sledenju implementacije DSM Direktive v 27 državah članicah EU.
Knowledgerights21 organizira webinar na temo odprtih izjem z vidika evropskega avtorskega prava, ki bo potekal 13. februarja 2023 med 11:00 in 12:30.