IRCAI končno tudi uradno ustanovljen
Potem ko je Generalna konferenca UNESCO že lani potrdila vzpostavitev Mednarodnega raziskovalnega centra za umetno inteligenco (IRCAI), je v tem tednu Vlada Republike Slovenije končno sprejela uradno notifikacijo za njegovo vzpostavitev, s čimer je IRCAI tudi uradno ustanovljen.
IRCAI, ki zaenkrat še gostuje na Institutu “Jožef Stefan”, združuje mrežo institucij in strokovnjakov iz vsega sveta z namenom načrtovanja učinkovite vpeljave uporabe umetne inteligence. Do sedaj je IRCAI med drugim že organiziral Razpravo o Priporočilih za etično umetno inteligenco, v času pomladne pandemije pa je svojo tehnologijo umetne inteligence uporabil za ozaveščanje javnosti preko spletne aplikacije “Corona virus watch”.
Pred koncem leta 2020 naj bi bil organiziran tudi dogodek, na katerem bodo predstavljene dejavnosti, ki vodijo v doseganje ciljev IRCAI.
Svetovna organizacija za intelektualno lastnino (WIPO) je 8 januarja 2021 objavila povzetek drugega in tretjega srečanja Pogovora o intelektualni lastnini in umetni inteligenci.
Registracija znamke je pogosto prvi korak pri vstopu na trg, ki se ga poslužujejo tako majhna kot velika podjetja, “navadni smrtniki” in superzvezdniki. Na uspeh pri registraciji znamke pa ne vpliva vedno le lastnost besede ali znaka, ki se registrira, ampak včasih tudi določene posebne lastnosti prijavitelja znamke, kot so npr. izjemen sloves, ali njegova anonimnost.
Inštitut za intelektualno lastnino bo 20. januarja 2021 v sodelovanju z inštitutom Danes je nov dan in Creative Commons organiziral tradicionalni dogodek “Dan odprtega znanja 2021”. Dogodek bo potekal v živo preko spleta, vljudno vabljeni!
V ponedeljek, 11.1.2021, bo Aksioma organizirala spletni dogodek, kjer se bo blogerka Regine Debatty iz We Make Money Not Art pogovarjala z Jill Magid o njenem filmu “The Proposal”. Pogovora se bo kot častna gostja udeležila tudi dr. Maja BogatajJančič, LL.M.,LL.M.